Do posledního dechu

12. září 2015 v 0:28 | Vecerda
Mám pokrk internetu. Ano, poslední dobou, a má to co dělat s emigranty, jsem zahlcen zbytečnými hádkami, zbytečným dohadováním se a urážením. Hlavně urážením. A co se mi honí hlavou, to vůbec radši ani nechtějte vědět. Ale žiju.
Žiju hudbou. A svobodou v ní. Tři hodiny tréningu jsou málo a baví mě to. Zpívám, z plných plic nejlépe. Zkoušeli jste někdy jen tak křičet? Ani né tak ve zpěvu, ale jenom si pořádně zařvat, dát průchod emocím. Jenom se ujistěte, že vás nikdo neslyší a spusťte. Uvolňující.


A pochodujte. Někam jděte (neurážím vás, nebojte). Protože pochod byl naprostoúžasný. Šli jsme daleko a dlouho, za obzory, objevovali nová místa. Urovnal jsem si myšlenky a myslím, že mi na čele přibyla vráska. V některých chvílích jsem si šáhnul na dno svých sil a doufám, že jsem se nechoval nijak extrémně, i v takovéto situaci. Není to jednoduché, člověku se chce občas i brečet, jenže kouzlo je v tom, že když dokážete přijmout ostatní, vaše svoboda se o něco zvětší. Jejich celý názor. A pozor, neříkám, že s ním musíte souhlasit. Vůbec mám asi zvláštní názor na svobodu. Když se setkáte s holou myšlenkou, která vás třeba dostane i na lopatky a potom dokážete vstát a neodkopnout ji, ale přijmout, někam ji schovat, nepoužívat, ale vědět o ní a počítat s ní, tak právě v tom je svoboda.

Do posledního dechu právě píši tento článek. V hlavě mám galimatyáš, střízlivé uvažování přijde snad (až ráno). Začínám drobně šílet, nic nového pod sluncem. Jinak bych asi vlastně nepsal tenhle článek.

Večerda
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 13. září 2015 v 13:23 | Reagovat

O emigrantech ani nemluvě, vůbec se ti nedivím, že bys nejraději s internetem neměl nic společného.
Jakmile vidím nějakou "diskusi" o dalším návalu uprchlíků v televizi, přepínám kanál, nebo ji úplně vypnu. Nemám sílu na to přemýšlet, koho zabijí, jaký dopad to pro nás bude mít atd..
"Nejlepší" ze všeho bylo, že naši třídu, do které chodím, začala určitelka na občanskou výchovu poučovat o tom, že bychom se k nim měli chovat s úctou, poskytnout jim jídlo, pití a ne proti nim demonstrovat...když jsem to slyšela, zkazila mi náladu na celý den.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama